Drogi Pracowniku, Twój e-PIT znajdziesz w e-Urzędzie Skarbowym na stronie:

Drogi pracowniku, możesz wysłać PIT za poprzedni rok podatkowy za pośrednictwem usługi Twój e-PIT wystarczy, że się zalogujesz się do rządowego systemu e-Urząd Skarbowy (https://urzadskarbowy.gov.pl/).Po zalogowaniu w systemie e-Urząd Skarbowy  będziesz mógł zobaczyć udostępnione przez ministerstwo i wstępnie wypełnione deklaracje PIT .

Poniżej szczegółowe informacje, jakie na swojej stronie  https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ zamieściło ministerstwo:

 1. 15 lutego br. rozpocznie się okres rozliczeń PIT za rok ubiegły.
 2. Na złożenie zeznania i rozliczenie się z fiskusem, jest czas do 30 kwietnia roku bieżącego.
 3. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przygotowała dla podatników rozliczenia roczne.
  w usłudze Twój e-PIT. Przedsiębiorcy mogą wysłać PIT poprzez system e-Deklaracje.
 4. Usługa Twój e-PIT została udostępniona podatnikom już po raz trzeci, ale w tym roku jest ona częścią e-Urzędu Skarbowego, czyli internetowego serwisu Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej.Dzięki Twój e-PIT podatnicy mają możliwość rozliczenia podatku w dogodnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym.
 5. Podatnicy, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT, mogą liczyć na łatwiejsze rozliczenie rocznego podatku. Przygotowane przez KAS deklaracje PIT będą uwzględniać ulgę na dzieci czy zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia.

  Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała podatnikom ich zeznania roczne na podstawie posiadanych przez siebie danych.

  Dostępne będzie również oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego czyli PIT-OP.

  Ważne terminy

  Do 30 kwietnia roku bieżącego podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań.

  Jak korzystać z usługi Twój e-PIT

  Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie przez  e-Urząd Skarbowy (https://urzadskarbowy.gov.pl/)

  Zalogowanie do e-Urzędu Skarbowego (e-US) Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną, umożliwia korzystanie z usługi Twój e-PIT.

  Do samej usługi będzie można zalogować się także danymi podatkowymi podając:

  1. PESEL (albo NIP i datę urodzenia),
  2. kwotę przychodu z poprzedniego rozliczenia rocznego,
  3. kwotę przychodu z jednej z informacji od płatników za poprzedni rok podatkowy (np. z PIT-11 od pracodawcy) i potwierdzając kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z poprzedniego rozliczenia rocznego.

  Podatnik korzystający z usługi może uzupełnić zeznanie przygotowane dla niego przez KAS i uwzględnić przysługujące mu odliczenia np. darowizny, w tym te związane z COVID-19, ulgę rehabilitacyjną, ulgę na Internet, ulgę termomodernizacyjną, wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) czy odliczenie wydatków mieszkaniowych.

  Może też zadeklarować przekazanie 1% swojego podatku dla dowolnie wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

  W usłudze Twój e-PIT podatnicy, którym z rozliczenia PIT wyniknie podatek do zapłaty, będą mieli wskazany swój mikrorachunek podatkowy tak, by wygodnie dokonać płatności online.

  W przypadku, gdy zeznanie z którego wynika podatek do zapłaty zostanie zaakceptowane automatycznie, urząd skarbowy do 31 maja br. wyśle podatnikowi informacje o kwocie podatku do zapłaty.

  Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu.

  Oprócz rozliczenia rocznego PIT w usłudze Twój e-PIT, podatnicy mogą korzystać również z systemu e-Deklaracje.

  Wszelkie informacje związane z rozliczeniem podatku PIT za poprzedni rok, podatnicy znajdą na stronie podatki.gov.pl w dedykowanej zakładce: Twój e-PIT.

  źródło: https://www.gov.pl/web/kas/twoj-e-pit-2020-czeka-na-ciebie-od-15-lutego-na-e-us