Huta Cynku „Miasteczko Śląskie” Spółka Akcyjna zaprasza do wzięcia udziału w pisemnym konkursie ofert na realizację zadania pn.:
Wykonanie projektu modernizacji nagrzewnicy gorącego dmuchu (Cowper) w procesie pirometalurgicznym w piecu szybowym ( ISP ) – modernizacja istniejącej nagrzewnicy z wewnętrznym kanałem spalin obejmująca swoim zakresem wymianę kształtek kratownicowych i rusztu wraz z niezbędnymi adaptacjami agregatu.
UWAGA: Unieważnienie konkursu ofert bez podania przyczyn
UWAGA: PRZEDŁUŻENIE TERMINU SKŁADANIA OFERT DO DNIA 15.12.2023 r. do godz. 14:00
UWAGA: PRZEDŁUŻENIE TERMINU SKŁADANIA OFERT DO DNIA 30.10.2023 r. do godz. 14:00
Przedmiotem zadania jest wykonanie analizy możliwości modernizacyjnych oraz wykonanie pełnego projektu modernizacji nagrzewnicy gorącego dmuchu pod kątem wydłużenia jej czasu pracy i podniesienia temperatury powietrza wtłaczanego do instalacji Pieca Szybowego. Do osiągnięcia powyższego celu proponujemy: zastosowanie dedykowanych materiałów wyłożenia ceramicznego oraz zmianę kształtek stref kratownicy o większej powierzchni wymiany ciepła i własnościach akumulowania go (podstawowe parametry nagrzewnic regeneracyjnych, zmianę rusztu podkratowego).
Dla całości koniecznym jest przeprowadzenie analizy termodynamicznej obiektu wraz z urządzeniami towarzyszącymi (bezpośrednio współpracującymi z układem nagrzewu powietrza) umożliwiająca jednoznaczną ocenę możliwości i zakresu modernizacji oraz przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej wykonawczej wraz ze szczegółową specyfikacją materiałową.
Efektem końcowym realizacji ma być kompletna dokumentacja umożliwiająca wykonanie modernizacji wraz ze szczegółowym harmonogramem realizacji zadania zgodnie z celem tj. modernizacja oraz oddanie do ruchu ciągłego.
Elementem wieńczącym powinno być przeprowadzenie testu osiągnięcia gwarantowanych parametrów pracy nagrzewnicy.
Oczekuje się, że modernizacja układu w sposób znaczący:
- Wydłuży żywotność modernizowanego urządzenia.
- Poprawi własności akumulacji ciepła i podwyższenia temperatur gorącego dmuchu powyżej parametrów dotychczasowej konstrukcji.
- Doprowadzi do obniżenia wprowadzanej energii do procesu ISP w postaci koksu.
- Przywróci pełną sprawność aplikacji między innymi poprzez wykonanie niezbędnych napraw części stalowej i wymian części ceramicznej.
Rekomenduje się realizację zadania podzieloną na Etapy z wyszczególnieniem prac analitycznych i projektowych.
Etap I: Analiza w zakresie niezbędnym procesu termodynamicznego (adiabatyczna – przepływów/ciśnień i termiczna – termodynamika i transport ciepła) nagrzewnic gorącego dmuchu obrazująca zmiany oraz zastosowanie innej geometrii układu regeneracyjnego oraz właściwości instalacji – jednoznaczne potwierdzenie możliwości i skutków modernizacji w zakresie zastosowania nowych kształtek rekuperatora o zwiększonej powierzchni wymiany cieplnej i kumulacyjnej.
Zapoznanie się z: urządzeniami, instalacjami, technologią i procesem produkcyjnym wymaganymi parametrami gorącego dmuchu do Pieca Szybowego w każdych warunkach pracy.
- Zapoznanie się z istniejącą dokumentacją techniczną urządzeń wraz z inwentaryzacją stanu zastanego.
- Przedstawienie szczegółowej koncepcji i zakresu modernizacji wraz z oświadczeniem o niewykorzystywaniu technologii i zastosowanych rozwiązań objętych obowiązującymi patentami.
- Implementacja narzędziowa np. analiza matematyczna, inne +
– informacje o założeniach do analizy i warunkach brzegowych,
– informacja o gęstości siatki obliczeniowej oprogramowania/metody.
- Przedstawienie wyników analiz (raport porównawczy) i rekomendacja możliwości modernizacji zgodnie z koncepcją bez wpływu na pozostałą cześć instalacji lub z wskazaniem koniecznych zmian.
- Dobór kompletnego systemu ciągłej analizy zawartości tlenku węgla oraz dwutlenku węgla w spalinach z nagrzewnicy do celów kontroli i optymalizacji procesu spalania w komorze grzewczej – alternatywnie wskazanie zasadności wykonanie innych dodatkowych pomiarów z implementacją dla aplikacji.
Bezwzględnie analiza powinna zawierać informacje o profilu i parametrach kształtki/kształtek rekuperatora przyjętych jako bazowych w przedmiotowej analizie/modelowaniu lub kilku wariantów z uwzględnieniem pozostałych elementów budowy nagrzewnicy.
Etap II: Opracowanie dokumentacji techniczno – kosztorysowej, pod warunkiem pozytywnego zaopiniowania prac realizowanych w Etapie I wraz ze zgodą na realizację Etapu II.
Przyjmuje się, że projekty warsztatowe będą opracowane na podstawie przeprowadzonej podczas realizacji Etapu I inwentaryzacji obiektowej.
Przewiduje się wykonanie następującego szczegółowego zakresu prac:
- Opracowanie dokumentacji warsztatowej wymurowania kratownicowego uwzględniającego zastosowanie nowych kształtek z materiałów ogniotrwałych wyspecyfikowanych w Etapie I.
- Opracowanie dokumentacji warsztatowej nowych elementów rusztu podkratowego wyspecyfikowanych w Etapie I.
- Opracowanie dokumentacji warsztatowej technologii naprawy wymurówki żaroodpornej kopuły, szybu spalania, ścian zewnętrznych nagrzewnicy oraz podstawy wraz z uwzględnieniem stalowego zewnętrznego płaszcza nagrzewnicy.
- Opracowanie dokumentacji warsztatowej dla zmodyfikowanych i nowych elementów wyspecyfikowanych w Etapie I – pozostałe.
- Opracowanie pełnej dokumentacji technicznej zabudowy i uruchomienia wraz z doborem kompletnego systemu ciągłej analizy zawartości tlenku węgla oraz dwutlenku węgla i innych wskazanych/wyspecyfikowanych w Etapie I gazów w spalinach z nagrzewnicy gorącego dmuchu ( OPCJA).
- Opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR).
- Opracowanie przedmiarów oraz szczegółowych kosztorysów inwestorskich.
Zawartość opracowań (dla poszczególnych zadań):
– analizy Etapu I – 3 kpl.
– projekty warsztatowe – 3 kpl.
– specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót – 1 kpl.
– przedmiary robót – 3 kpl.
– kosztorysy inwestorskie – 1 kpl.
– zbiorcze zestawienie kosztów – 1 egz.
– dokumentacja w wersji elektronicznej – 1 kpl.
Wszystkie wymienione opracowania należy przygotować i przekazać Zamawiającemu w wersji elektronicznej na płycie CD. Materiały przekazane na płycie CD powinny być wykonane w formacie PDF, DOC i DWG lub DXF, a przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie w formacie PDF oraz XLS lub ATH.
Materiały, sprzęt oraz środki transportu niezbędne do realizacji całości prac zabezpieczy Wykonawca.
Ważność oferty minimum 60 dni.
Przewidywany termin realizacji: I kwartał 2024 r.
Dokładny termin realizacji prac zostanie ustalony z Koordynatorem prac ze strony Zamawiającego.
W celu zapoznania się z miejscem i przedmiotem prac, Oferent zobowiązany jest do przeprowadzenia wizji lokalnej po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu.
W przypadku zainteresowania naszym zapytaniem, prosimy o złożenie stosownej oferty, która powinna zawierać:
- Opis środków technicznych wykorzystywanych do realizacji Etapu I
- Wstępny opis techniczny zastosowanych rozwiązań.
- Czas opracowania Etapu I i Etapu II w tym dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z harmonogramem uwzględniającym poszczególne etapy realizacji.
- Zobowiązanie się Wykonawcy do wykonania całości prac w wyznaczonym terminie.
- Koszt opracowania dokumentacji projektowo – kosztorysowej z uwzględnieniem poszczególnych etapów realizacji (z wyszczególnieniem kosztów nadzoru autorskiego).
- Zakres i warunki sprawowania nadzoru autorskiego w trakcie realizacji prac w oparciu o przedmiotową dokumentację projektowo – kosztorysową.
- Płatność: przelew, minimum 30 dni od daty dostarczenia faktury do siedziby Zamawiającego
- Warunki i czas trwania gwarancji.
- Potwierdzenie ważności złożonej oferty przez okres nie krótszy niż 60 dni.
- Oświadczenie o:
- przeprowadzeniu wizji lokalnej,
- braku uwag do zakresu prowadzenia prac,
- zapoznaniu się z miejscem prowadzenia prac
- zapoznaniu się z pełnym zakresem prac,
- zapoznaniu się z celem prowadzenia prac,
- zapoznaniu się dostępną dokumentacja techniczną,
- Referencje potwierdzające wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej w podobnym zakresie potwierdzających należyty ich wykonanie.
- Oświadczenie, że po zakończeniu przeprowadzanych prac zostanie uzyskany efekt energetyczny i eksploatacyjny – zostaną spełnione wyznaczone oczekiwania.
- Oświadczenie, że przedstawiona oferta jest kompletna do zrealizowania wyżej wymienionego zakresu a także stwierdza, że jest ona pełna i obejmuje wszystkie niezbędne prace przygotowawczo-zakończeniowe.
Szczegółowych informacji w powyższej sprawie udzielają:
Pan Łukasz Piełka tel. (32) 288 84 44 wew. 556; kom. 512 403 388
Pan Tadeusz Mazur tel. (32) 288 84 44 wew. 800; kom. 512 403 442
Pan Michał Liebner tel. (32) 288 84 44 wew. 785; kom. 512 403 390
Pan Jarosław Grabolus te. (32) 288 84 44 wew. 850; kom. 539 735 663
Złożenie oferty jest równoznaczne z akceptacją postanowień „Ogólnych Warunków Zamówienia”, których treść jest opublikowana na stronie Zamawiającego: https://hcm.com.pl/przetargi/
O udzielenie Zamówienia mogą ubiegać się firmy, które spełniają poniższe warunki:
- Posiadają stosowne uprawnienia umożliwiające wykonanie pełnego zakresu prac,
- Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym i ludzkim,
- Posiadają wiedzę i doświadczenie w realizacji prac objętych niniejszym zapytaniem.
Ofertę w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Oferta – PRI – Wykonanie projektu modernizacji nagrzewnicy gorącego dmuchu (Cowpera) w procesie pirometalurgicznym w piecu szybowym ( ISP )” należy złożyć w siedzibie Huty Cynku „Miasteczko Śląskie” S.A. przy ulicy Hutniczej 17 (Kancelaria Ogólna) w terminie do 26 września 2023 r. godz. 1400.
Informacja o wyniku przetargu zostanie zamieszczona na stronie internetowej: https://hcm.com.pl/przetargi/zakup-uslug/
Zastrzegamy sobie prawo do:
- Swobodnego wyboru oferty.
- Negocjacji cenowych z wybranym Oferentem.
- Odstąpienia od realizacji całości bądź części zadania bez podania przyczyn.
- Unieważnienia konkursu ofert bez podania przyczyn.